08
sierpień
2016

Aktualności - przenosiny na nowe serwery fizyczne.

Informujemy, że od sierpnia sukcesywnie przenosimy serwery wirtualne naszych Klientów na nowe serwery fizyczne. W związku z tym nastąpią pewne zmiany dotyczące działania PHP, w szczególności jego konfiguracji, wyboru wersji itp na nowych serwerach. Poniżej opis tych zmian.

Już jakiś czas temu w cPanel dodaliśmy funkcjonalność o nazwie "Select PHP version". Na nowych serwerach są tam wersje PHP do wyboru od wersji 5.2 do wersji 7.0 - domyślna wersja ustawiona jest na 5.6 Pomimo, że wszystkie wersje poniżej 5.6 są już nieaktualizowane przez developerów PHP czyli EOL (end of life) to nasze wersje PHP 5.2, 5.3, 5.4 i 5.5 mają regularnie instalowane aktualizacje bezpieczeństwa więc można ich bezpiecznie używać. Mimo to zalecamy korzystać zawsze z najbardziej aktualnych wersji, zwłaszcza, że wersja 7.0 przynosi ogromny wzrost wydajności o czym pisaliśmy wcześniej na blogu.

Przypomnę, że ogromną zaletą funkcji "Select PHP version" jest to, że możemy tam nie tylko wybrać wersję PHP ale także zaznaczyć tylko te moduły, które są nam niezbędne do pracy/działania stron/skryptów opartych o PHP. Mniejsza ilość ładowanych do pamięci modułów pozwala na szybsze wykonanie skryptu PHP. Ponadto dostępny jest mechanizm cache o nazwie opcache, który umożliwia przechowywanie w pamięci serwera zinterpretowanego skryptu php, co znów wpływa na szybkość wykonywania skryptu PHP bo nie musi być on zaczytany z dysku i skompilowany przez interpreter PHP. Dodatkowo jest możliwość ustawienia niektórych parametrów php.ini wprost z interfejsu cPanela. Pozostałe parametry ustawiać można jak dotychczas czyli flagami php w plikach .htaccess (php_flag i php_value). Użytkownicy mają do dyspozycji bardzo dużą ilość modułów.

Ponadto istnieje możliwość włączenia dowolnej wersji PHP w dowolnym katalogu. Wystarczy w danym katalogu stworzyć plik .htaccess a w nim wpis:

AddType application/x-httpd-php52 .php

jeśli chcemy by dla skryptów w tym katalogu działała wersja PHP 5.2

I analogicznie pozostałe wpisy:

AddType application/x-httpd-php53 .php
AddType application/x-httpd-php54 .php
AddType application/x-httpd-php55 .php
AddType application/x-httpd-php56 .php
AddType application/x-httpd-php70 .php

I jak wyżej, moduły dla wybranych w .htaccess wersji wybieramy w cPanelu - funkcja/ikona "Select PHP version"

< Wróć

O firmie

Nasza firma - Web Hosting Solutions - świadczy wysokiej jakości usługi hostingowe w Internecie. Działamy nieprzerwanie od 2003-go roku. Wcześniej firma działała pod nazwą DMK project.

Ponad 15 lat doświadczenia w branży hostingowej pozwala nam świadczyć usługi na możliwie najwyższym poziomie. Nie stoimy w miejscu - wraz z postępem technologicznym i większym zapotrzebowaniem naszych Klientów płynnie zmieniamy ofertę, modernizujemy infrastrukturę software'owo-sprzętową. Oferujemy dobry hosting w dobrej cenie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty serwerów wirtualnych, serwerów resellerskich oraz domen globalnych.

WHS na Facebook - zapraszamy

© Copyright - webhostingsolutions.pl 2003-2018logo_small