05
grudzień
2015

Aktualności - PHP w wersji 7.0.x dostępne, Web Server Litespeed uaktualniony do wersji 5.0.x z obsługą SPDY

Miło nam poinformować, że od dziś nasi Klienci mają możliwość korzystania z interpretera PHP w wersji 7.0.x. Dlaczego warto zainteresować się nową wersją PHP? Choćby dlatego, że w większości przypadków jest dwukrotnie szybsza niż poprzednie wersje 5.x

Przypominamy też, że w cPanel znajduje się funkcjonalność o nazwie "Select PHP version".

Ogromną zaletą tej funkcji jest to, że możemy zaznaczyć tylko te moduły, które są nam niezbędne do pracy/działania stron/skryptów opartych o PHP. Mniejsza ilość ładowanych do pamięci modułów pozwala na szybsze wykonanie skryptu PHP. Ponadto dostępny jest mechanizm cache o nazwie opcache, który umożliwia przechowywanie w pamięci serwera zinterpretowanego skryptu php, co znów wpływa na szybkość wykonywania skryptu PHP bo nie musi być on zaczytany z dysku i skompilowany przez interpreter PHP. Dodatkowo jest możliwość ustawienia niektórych parametrów php.ini wprost z interfejsu cPanela. Pozostałe parametry ustawiać można jak dotychczas czyli flagami php w plikach .htaccess (php_flag i php_value). Użytkownicy mają do dyspozycji bardzo dużą ilość modułów. Zachęcamy do wypróbowania opisanej funkcjonalności.

Jak włączyć PHP 7.0.x i wyżej opisaną funkcjonalność? To proste - wystarczy do pliku .htaccess dodać linijkę:

AddType application/x-httpd-php4 php

w katalogu, w którym chcemy aby działało wybrane w cPanelu PHP wraz z wybranymi modułami i odpowiednimi ustawieniami

Oprócz powyższego nadal aktualna jest funkcjonalność opisana wcześniej tutaj: Informacje dotyczące wersji PHP i możliwości zmiany ustawień PHP oraz inne przydatne informacje.

< Wróć

O firmie

Nasza firma - Web Hosting Solutions - świadczy wysokiej jakości usługi hostingowe w Internecie. Działamy nieprzerwanie od 2003-go roku. Wcześniej firma działała pod nazwą DMK project.

Ponad 15 lat doświadczenia w branży hostingowej pozwala nam świadczyć usługi na możliwie najwyższym poziomie. Nie stoimy w miejscu - wraz z postępem technologicznym i większym zapotrzebowaniem naszych Klientów płynnie zmieniamy ofertę, modernizujemy infrastrukturę software'owo-sprzętową. Oferujemy dobry hosting w dobrej cenie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty serwerów wirtualnych, serwerów resellerskich oraz domen globalnych.

WHS na Facebook - zapraszamy

© Copyright - webhostingsolutions.pl 2003-2018logo_small