03
sierpień
2013

Aktualności - PHP w wersji 5.5.x już dostępne z wygodną konfiguracją modułów i ustawień

Miło nam poinformować, że od dziś nasi Klienci mają możliwość korzystania z interpretera PHP w wersji 5.5.x

Ale to nie wszystko. W cPanel dodaliśmy funkcjonalność o nazwie "Select PHP version". Obecnie jest tam tylko wersja 5.5 do wyboru, ale planujemy dodać również 5.4 oraz 5.3

Ogromną zaletą tej funkcji jest to, że możemy zaznaczyć tylko te moduły, które są nam niezbędne do pracy/działania stron/skryptów opartych o PHP. Mniejsza ilość ładowanych do pamięci modułów pozwala na szybsze wykonanie skryptu PHP. Ponadto dostępny jest mechanizm cache o nazwie opcache, który umożliwia przechowywanie w pamięci serwera zinterpretowanego skryptu php, co znów wpływa na szybkość wykonywania skryptu PHP bo nie musi być on zaczytany z dysku i skompilowany przez interpreter PHP. Dodatkowo jest możliwość ustawienia niektórych parametrów php.ini wprost z interfejsu cPanela. Pozostałe parametry ustawiać można jak dotychczas czyli flagami php w plikach .htaccess (php_flag i php_value). Użytkownicy mają do dyspozycji bardzo dużą ilość modułów. Zachęcamy do wypróbowania opisanej funkcjonalności.

Jak włączyć PHP 5.5.x i wyżej opisaną funkcjonalność? To proste - wystarczy do pliku .htaccess dodać linijkę:

AddType application/x-httpd-php4 php

w katalogu, w którym chcemy aby działało wybrane w cPanelu PHP wraz z wybranymi modułami i odpowiednimi ustawieniami

Oprócz powyższego nadal aktualna jest funkcjonalność opisana wcześniej tutaj: Informacje dotyczące wersji PHP i możliwości zmiany ustawień PHP oraz inne przydatne informacje.

< Wróć

O firmie

Nasza firma - Web Hosting Solutions - świadczy wysokiej jakości usługi hostingowe w Internecie. Działamy nieprzerwanie od 2003-go roku. Wcześniej firma działała pod nazwą DMK project.

Ponad 15 lat doświadczenia w branży hostingowej pozwala nam świadczyć usługi na możliwie najwyższym poziomie. Nie stoimy w miejscu - wraz z postępem technologicznym i większym zapotrzebowaniem naszych Klientów płynnie zmieniamy ofertę, modernizujemy infrastrukturę software'owo-sprzętową. Oferujemy dobry hosting w dobrej cenie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty serwerów wirtualnych, serwerów resellerskich oraz domen globalnych.

WHS na Facebook - zapraszamy

© Copyright - webhostingsolutions.pl 2003-2018logo_small