23
grudzień
2012

Aktualności - zmiana dotycząca modułu PHP APC

Wczoraj otrzymaliśmy email od Klienta z informacją o losowym pojawianiu się błędu 503 na jego stronie. Błąd ten występuje zwykle podczas ataków na jakieś konto i oznacza osiągnięcie limitu jednocześnie działających procesów php, limitu pamięci itd. W tym przypadku błąd ten nie był spowodowany ani atakiem ani jakimkolwiek przekroczeniem zasobów serwera.

Po wnikliwej diagnozie okazało się, że błędy serwera www powoduje moduł php APC odpowiadający za cache'owanie zinterpretowanego kodu php, w celu przyspieszenia jego wykonywania. Niestety moduł APC prawdopodobnie "gryzie" się z rozszerzeniem IonCube, którego wyłączyć nie możemy, gdyż korzysta z niego trochę Klientów.

Jeśli nie zauważono losowych błędów 503 nic nie stoi na przeszkodzie aby używać opcode cache APC. Stworzyliśmy w tym celu osobną wersję PHP z modułem APC. W tym celu należy w pliku .htaccess dodać linijkę:

AddType application/x-httpd-php53 php

zgodnie z instrukcjami na stronie: Informacje dotyczące wersji PHP i możliwości zmiany ustawień PHP oraz inne przydatne informacje.

< Wróć

O firmie

Nasza firma - Web Hosting Solutions - świadczy wysokiej jakości usługi hostingowe w Internecie. Działamy nieprzerwanie od 2003-go roku. Wcześniej firma działała pod nazwą DMK project.

Ponad 15 lat doświadczenia w branży hostingowej pozwala nam świadczyć usługi na możliwie najwyższym poziomie. Nie stoimy w miejscu - wraz z postępem technologicznym i większym zapotrzebowaniem naszych Klientów płynnie zmieniamy ofertę, modernizujemy infrastrukturę software'owo-sprzętową. Oferujemy dobry hosting w dobrej cenie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty serwerów wirtualnych, serwerów resellerskich oraz domen globalnych.

WHS na Facebook - zapraszamy

© Copyright - webhostingsolutions.pl 2003-2018logo_small