09
grudzień
2012

Aktualności - zmiana serwera WWW

W ostatnim czasie otrzymaliśmy od kilku Klientów zgłoszenia o zauważonych krótkotrwałych przerwach w działaniu serwera www. Potwierdzamy to, ponieważ takie przerwy występują wtedy gdy serwer www restartuje się w następstwie zakładania przez Klientów subdomen lub dodawania domen do serwera. Zakładając kilka subdomen pod rząd przerwa w działaniu serwera stawała się zauważalna. Jest to wada obecnego serwera www Apache. Ponieważ sprawa robi się drażniąca dla nas jak i naszych Klientów postanowiliśmy zmienić serwer www z Apache na Litespeed, który znacznie lepiej sprawuje się przy zakładaniu subdomen i dodawaniu domen. W ten sposób pozbędziemy się całkowicie wyżej wspomnianych przerw.

Małym minusem tego rozwiązania jest zmiana w obsłudze własnych ustawień PHP - zamiast własnych plików php.ini powracamy do wcześniejszego rozwiązania sterowania ustawieniami PHP poprzez wpisy w plikach .htaccess, powróci też możliwość używania dyrektyw serwera www takich jak AddType. Temat szerzej opisany w artykule dotyczącym działania i ustawień PHP na naszych serwerach: Informacje dotyczące wersji PHP i możliwości zmiany ustawień PHP oraz inne przydatne informacje.

Serwer www Litespeed obsługuje bez problemów reguły mod_rewrite Apache także przełączenie serwera nie powinno sprawić żadnych większych problemów.

Zmiana serwera będzie miała miejsce o godzinie 22:00 dzisiejszego dnia.

W razie jakichkolwiek problemów proszę pisać na admin@webhostingsolutions.pl

< Wróć

O firmie

Nasza firma - Web Hosting Solutions - świadczy wysokiej jakości usługi hostingowe w Internecie. Działamy nieprzerwanie od 2003-go roku. Wcześniej firma działała pod nazwą DMK project.

Ponad 15 lat doświadczenia w branży hostingowej pozwala nam świadczyć usługi na możliwie najwyższym poziomie. Nie stoimy w miejscu - wraz z postępem technologicznym i większym zapotrzebowaniem naszych Klientów płynnie zmieniamy ofertę, modernizujemy infrastrukturę software'owo-sprzętową. Oferujemy dobry hosting w dobrej cenie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty serwerów wirtualnych, serwerów resellerskich oraz domen globalnych.

WHS na Facebook - zapraszamy

© Copyright - webhostingsolutions.pl 2003-2018logo_small